Imprezy organizowane w ogrodzie, czyli właśnie garden pary, cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Nic dziwnego, ten zwyczaj, który przywędrował do nad z USA, świetnie rozwija naszego tradycyjnego grilla w przyjęcie o nieco bardziej eleganckim temacie. Mimo rosnących statystyk, zarówno organizatorzy takich przyjęć, jak i ich goście, mogą nie do końca wiedzieć, jak ubrać się na garden party – czy trzeba przyjść w eleganckim stroju, czy wystarczą dżinsy i koszulka?

Garden party – odpowiedni ubiór

Garden party w niczym nie przypomina jednak naszego ogniska czy spotkań na świeżym powietrzu. To bardziej wytrawne, eleganckie przyjęcie, które po prostu odbywa się na zewnątrz – może to być na przykład wesele lub przyjęcie z okazji urodzin czy zaręczyn. Ważne, żeby wymagane stroje były z góry określone przez organizatora.

Zazwyczaj na garden party wybierzemy eleganckie stroje – u panów będą to garnitury lub smokingi, a u pań sukienki koktajlowe, delikatne dodatki i lekkie czółenka. Tutaj warto jednak zastanowić się nad obuwiem, ponieważ, jak sama nazwa wskazuje, garden party odbywają się w ogrodach, parkach lub oranżeriach, czyli… na trawie. Cieniutkie szpilki mogą być niezbyt dobrym pomysłem.

Jeśli przyjęcie ma bardziej luźny charakter można pozwolić sobie na założenie mniej eleganckich sukienek, a nawet pozwolić sobie na dżinsowe krótkie spodenki – warto jednak i w tym wypadku zachować kompromis i zdecydować się na stylizację, która nie będzie za bardzo codzienna. Elegantsza bluzka czy buty będą w tym wypadku strzałem w dziesiątkę.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>